Wspomnienie o Staroście Płockim – p. Mariuszu Bieńku

Starosta Płocki Mariusz Bieniek wrócił do swojej szkoły (wspomnienie)

– To dla mnie wielkie wydarzenie, dzięki tej szkole odniosłem swój własny sukces. Dziś dziękuję moim nauczycielom za wiedzę, ale też za charakter i zasady tutaj wpojone – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek podczas uroczystości z okazji 25-lecia Płockiego Towarzystwa Oświatowego.

Starosta został powitany w murach swojej dawnej szkoły średniej po przyjacielsku, ale i jemu towarzyszyły wzruszenie i wspomnienia. – Widzę panią od rachunkowości, obecna pani Dyrektor uczyła mnie WF-u, a mój pan Dyrektor siedzi przede mną – skłonił się w stronę Jana Kalinowskiego, który Dyrektorem szkół dla młodzieży i szkół dla dorosłych PTO był w latach 1998 – 2007. Obecnie obowiązki Dyrektora szkół PTO pełni natomiast Sylwia Bogiel.

Starosta Mariusz Bieniek wspominał, że uczestniczył także w jubileuszu 10-lecia Płockiego Towarzystwa Oświatowego, tyle że jako… uczeń, występujący na scenie. – Mam nadzieję, że tak prężnie będziecie działać państwo dalej. We mnie, ale i w całym Zarządzie Powiatu Płockiego zawsze macie przyjaciół, do których możecie się zwracać z każdą sprawą – podkreślał Starosta. – My również, w szkołach prowadzonych przez Powiat Płocki, wkładamy wiele pracy, by wychować wartościowych młodych ludzi; mamy już wielu wybitnych absolwentów. Jeśli będziemy mogli coś zrobić wspólnie z PTO, to zawsze jesteśmy na to gotowi i otwarci.

Mariusz Bieniek życzył pracownikom PTO, aby jego sława wychodziła poza region, a wychowankowie odnosili się do swoich dawnych nauczycieli z takim szacunkiem, z jakim on wspomina i mówi o swoich. Starosta wręczył następnie Prezes PTO Alinie Serwach i Dyrektor Sylwii Bogiel list gratulacyjny oraz jubileuszową statuetkę.

Takich listów dla PTO było więcej, m.in. także od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Prezes Alina Serwach za wszystkie życzenia dziękowała, wyrażając nadzieję, że przed PTO będą kolejne wspaniałe jubileusze. Przypominała zmarłego w 2004 r. inicjatora powołania Płockiego Towarzystwa Oświatowego Stanisława Nawrockiego, którego był Prezesem przez 13 lat. Za kontynuację tej pracy dziękowała obecnej na uroczystości Janinie Nawrockiej, która jest członkiem Zarządu PTO.

Stanisława Nawrockiego wspominał także Jan Kalinowski. – Jego dewizą było wychowywanie młodzieży poprzez kontakty, podróże, zwiedzanie, i to nam się udało. Ze swojej strony chciałbym zauważyć, że w obecnej sytuacji oświatowej utrzymanie szkoły przez 25 lat i wysokiej jakości kształcenia są godne podziwu – stwierdził dawny Dyrektor szkół PTO. Wszystkim, na nadchodzące wakacje, życzył odpoczynku, a 1 września spotkania się w takim samym gronie.

Uczniowie omawiali najważniejsze wydarzenia z ćwierćwiecza PTO, przygotowali też wspaniałe występy artystyczne. Najmłodsi tańczyli, śpiewali i recytowali, przepięknie zaśpiewała też maturzystka Sandra Kijoch.

A na koniec był wspaniały tort, wniesiony przez znanego płockiego restauratora Krzysztofa Krajewskiego, i 25 sztucznych ogni. Największą frajdę miały dzieci, ale pysznego, ogromnego tortu spróbowali wszyscy.

ŹRÓDŁO: https://powiat-plock.pl/wiadomosci/1273

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.