Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego 2024 r. obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie brzmi:

,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Razem dla lepszego Internetu!”

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest  w lutym,  ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca br.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska on-line.  Media cyfrowe są obecne w naszym życiu na każdym kroku i mogą mieć znaczący wpływ na nasze relacje, zdrowie i rozwój. Dzień Bezpiecznego Internetu to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o tych zasadach i zastanowić się nad swoim sposobem korzystania z Internetu.  Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Materiały edukacyjne:

https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

Twórzmy bezpieczny Internet każdego dnia!

– nauczyciel informatyki