facebook
 

AKTUALNOŚCI:

Orszak Trzech Króli i Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

Stało się piękną tradycją, że imprezą towarzyszącą Orszakowi Trzech Króli jest Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs i wystawa szopek organizowane są także za pośrednictwem naszej Szkoły.
Prace uczniowie wykonują w domu przy pomocy rodziców, rodzeństwa, dziadków. Zadaniem konkursowym jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej promującej wartości i tradycje chrześcijańskie. Dobrze gdyby nawiązywała do tegorocznego hasła konkursu: „Pokój i dobro”. Szopka może być wykonana w dowolnym stylu, koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina – propozycja użycia naturalnych surowców, typu słoma, piórka, patyczki, kora drzew, mech, itp. Postacie do szopki powinny być wykonane własnoręcznie. Podstawa szopki nie powinna przekraczać 70cm. Prace należy dostarczyć do szkoły do 19 grudnia.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się 6 stycznia 2017r. przed Katedrą, a zakończy Mszą Świętą o godz. 12:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na terenie parafii św. Józefa w Płocku – ul. Górna 1 (wtedy nastąpi też ogłoszenie wyników konkursu).

<< Wróć do poprzedniej strony

Copyright Płockie Towarzystwo Oświatowe 2014