facebook
 

AKTUALNOŚCI:

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Rodzice, Pracownicy, Uczniowie,

przekazujemy Państwu apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku, prosimy o dostosowanie się do jego zaleceń

Dyrekcja Szkół PTO

 

Szanowni Państwo,

apeluję do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego o ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów bezpośrednich i w miarę możliwości pozostanie w miejscu zamieszkania.

Należy unikać przebywania w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach, gdzie występują skupiska ludzi – sklepach, galeriach handlowych, restauracjach, klubach, pubach, miejscach użyteczności publicznej.

Apeluję do uczniów i studentów oraz do rodziców dzieci w wieku szkolnym, by czasu wolnego od zajęć lekcyjnych nie traktować jako ferii. Ograniczmy robienie zakupów do niezbędnego minimum, unikajmy bezpośrednich kontaktów towarzyskich. Pamiętajmy, że wiele spraw możemy załatwić drogą elektroniczną lub przez telefon.

W przypadku wystąpienia kataru, stanu podgorączkowego, kaszlu, bólów mięśniowych, złego samopoczucia bez jakichkolwiek oznak duszności, trudności w oddychaniu należy:

    pozostać w domu,
    obserwować swój stan zdrowia,
    zadzwonić do lekarza rodzinnego i skorzystać z tzw. teleporady (wystawienia e-recepty i e-zwolnienia),
    w razie nasilenia się objawów należy skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku (telefon alarmowy 609 817-331).

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

Romuald Ostrowski

<< Wróć do poprzedniej strony

Copyright Płockie Towarzystwo Oświatowe 2014