facebook
 

AKTUALNOŚCI:

25-lecie Szkół PTO

Szkoły Społeczne Płockiego Towarzystwa Oświatowego, obchodzą jubileusz 25-lecia swojego istnienia. W budynku mieszczącym się przy ul. Piłsudskiego 31 funkcjonuje obecnie Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące.

We wtorek 21 czerwca 2016r. o godz. 8:00 w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej w kaplicy parafii Matki Bożej Fatimskiej uczestniczyli: Zarząd Płockiego Towarzystwa Oświatowego – organ prowadzący szkoły, Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie. O godz. 10:00 w siedzibie szkół miała miejsce druga część uroczystości: przemówienia, część artystyczna i tort urodzinowy.

Z historii...

22 maja 1991r. odbyła się rejestracja stowarzyszenia pod nazwą Płockie Towarzystwo Oświatowe. 13 sierpnia 1991r. zarejestrowano pierwszą szkołę – Społeczne Liceum Zawodowe. I wtedy właśnie wszystko się zaczęło. Pierwszym Prezesem PTO został Stanisław Nawrocki. W 1995r. oferta edukacyjna PTO powiększyła się. Powołano dwie szkoły zaoczne dla dorosłych: Liceum Ogólnokształcące oraz Policealne Studium Zawodowe. Rok później, gdy czczono 5-lecie PTO przybyły kolejne dwie jednostki o nowych specjalnościach. Na skutek reform w szkolnictwie i nowych potrzeb edukacyjnych powstawały i przekształciły się w szkoły prowadzone przez PTO. W czerwcu 2001r. obchodzono uroczystość 10-lecia Towarzystwa, które mogło się poszczycić niemałym dorobkiem i zapełnić luki edukacyjne na rynku płockim. Poszerzano propozycje kształcenia o nowe typy i kierunki, zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Ważną datą jest 2003r. – wtedy powołano Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży na podbudowie gimnazjum, które funkcjonuje do dziś. Od 2004r. w tym budynku edukację pobierają dzieci w Szkole Podstawowej. Mija właśnie 25 lat działalności szkół społecznych PTO.

Zachęcamy do zapoznania się z obecną ofertą Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego  – szkół prowadzonych przez Płockie Towarzystwo Oświatowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Copyright Płockie Towarzystwo Oświatowe 2014